e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Śpiewać każdy może


12 stycznia w Monieckim Ośrodku Kultury po raz pierwszy odbył się Regionalny Konkurs Kolędy i Piosenki Świąteczne "Kolęda z Gwiazdą". W przeglądzie wzięło udział osiemnastu solistów, dwa duety i dwa zespoły, którzy przygotowali i zaprezentowali kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja w czteroosobowym składzie: ks. Dziekan Wojciech Wojtach – proboszcz parafii M.B. Częstochowskiej, Dariusz Gwiazda – Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury, Małgorzata Trojanowska – instruktor muzyki, nauczyciel śpiewu, Barbara Kuprel – Kierownik Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej, przyznała nagrody:

W kategorii I
Nagrody specjalne otrzymali: Magdalena Kulikowska, Hanna Makuła, Aleksandra Acewicz.
Nagrody otrzymali: Anna Gołębiewska, Wiktoria Krupsińska, Jan Paniczko, Emilia Łobacz, Zuzanna Kulikowska, Anna Grygo.
Wyróżnienia otrzymali: Maja Stachurska, Julia Roman, Maja Namojlik, Wiktor Dembowski, Emilia Puchalska.

W kategorii II
Nagrodę specjalne otrzymała Paulina Bigda.
Nagrody otrzymali: Kinga Stypułkowska, Paulina Kuczyńska.

W kategorii III
Nagrodę specjalne otrzymała Magdalena Kamińska.

W kategorii duety i zespoły
Nagrody przyznano: Gabrieli Bielskiej i Wiktorii Bielskiej, Julii Gutowskiej i Jakubowi Wasińskiemu, grupie Dzwoneczki, grupie Motylki.

Konkursu ma celu promocję tradycji świątecznego muzykowania – śpiewania oraz gry na instrumentach solo i w zespołach kameralnych. Wspieranie artystycznego rozwoju młodych, uzdolnionych muzycznie osób. Stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości artystycznej prezentacji. Promowanie amatorskiej edukacji i aktywności muzycznej. Konfrontację umiejętności i dokonań artystycznych dzieci i młodzieży w dziedzinie muzyki oraz rozbudzenie aktywności muzycznej młodych ludzi.

Koncert laureatów był połączony z występem Violi Brzezińskiej - BIO i odbył się po mszy św. wieczornej w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!