e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Szlachetni darczyńcy


SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja pomocy, która realizowana jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania mądrej pomocy.

Powodzeniem zakończyła się tegoroczna edycja projektu "Szlachetna Paczka" w Mońkach. Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy wolontariuszy do projektu włączonych zostało 26 rodzin. Chęć niesienia pomocy oraz ofiarność, zaangażowanie i empatia Darczyńców sprawiły, iż wszystkie rodziny otrzymały mądrą pomoc.

Wyrazy ogromnego szacunku i serdeczne podziękowania pragnę przekazać wszystkim Darczyńcom - którzy zaangażowali się w projekt i przygotowali podarunki zgodnie z potrzebami rodzin - zarówno instytucjom, firmom a także ofiarodawcom indywidualnym. To dzięki Państwu w wielu domach te Święta będą wyjątkowe.

Dane mi było zobaczyć tą radość dzieci i łzy wzruszenia dorosłych. W tym roku prezenty przygotowali m.in. Firma ORANGE, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach, Grupa PEPCO, Moniecka Spółdzielnia Mleczarska, INTIVE Oddział w Białymstoku, Biblioteka Samorządowa i Szkoła Podstawowa w Radziłowie, Wójt i Pracownicy Gminy Trzcianne, Zespół Szkół w Trzciannem, Biesiada Weselna w Kumiale, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce k. Warszawy, monieckie Koło PiS, Zespół Szkół LOGIZ w Białymstoku, Szkoła Dźwięków VOC z Białegostoku, Book&Cook z Łodzi, a także Darczyńcy indywidualni, którzy przygotowali paczki wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi.

Słowa uznania i serdeczne podziękowania kieruję też do Wolontariuszy. To wszystko się udało dzięki Wam i waszemu zaangażowaniu.

Dziękuję też wszystkim osobom, które włączyły się w realizację projektu. Na słowa uznania zasługują kierowcy, którzy służyli swoimi samochodami by rozwieźć prezenty dla rodzin, a także pomagali je dźwigać. Dzięki temu cała weekendowa akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna! Dobro okazane drugiemu człowiekowi procentuje i wraca do nas podwojone!

Jolanta Kalinowska, lider Rejonu Mońki i okolice.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!