e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Promowane postawy patriotyczne


We wtorek 21 listopada w Nadleśnictwie w Mońkach odbyło się spotkanie, którego celem było promowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży naszego miasta. Z inicjatywy pana nadleśniczego Krzysztofa Dębkowskiego zostały zaproszone dzieci, które zwróciły jego uwagę swoją postawą podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Mońkach. Ania i Franciszek Grygo oraz Hania i Łukasz Ciborowscy z biało-czerwonymi chorągiewkami uczestniczyły w uroczystej mszy św., przyglądając się pocztom sztandarowym i grupom rekonstrukcyjnym oraz wytrwale uczestniczyły w uroczystości pod pomnikiem, z uwagą śledząc jej przebieg. Dla chłopców najważniejszy był oczywiście pokaz musztry i głośne wystrzały w wykonaniu Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego.

Uwagę pana nadleśniczego zwróciło również piękne wykonanie pieśni "Miejcie nadzieję" przez Paulinę Bigdę, która również została zaproszona do siedziby nadleśnictwa. Tu w obecności burmistrza Zbigniewa Karwowskiego, ks. Wojciecha Wojtacha proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza oraz pani sekretarz powiatu Barbary Maciorowskiej "mali patrioci" zostali uhonorowani pięknymi statuetkami przedstawiającymi Marszałka Piłsudskiego na koniu i drobnymi upominkami. Wszyscy przybyli na to spotkanie wyrazili nadzieję, że świętowanie odzyskania niepodległości stanie się w naszym mieście postawą wypływającą z potrzeby serca, a nie tylko z obowiązku.

Beata Grygo
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!