e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Samorodne talenty


17 listopada w Monieckim Ośrodku Kultury odbyło się szesnaste podsumowanie Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej oraz zaprezentowano najnowszy tomik z wierszami monieckich autorów pn. „Mojej ziemi...”.

Spotkanie można było podzielić na trzy części. W pierwszej części zobaczyliśmy i usłyszeliśmy kilkudziesięciominutowy koncert po nazwą „Klasyka i Jazz”, w którym wystąpili: Dariusz Hajdukiewicz na organach skrzyniowych oraz Radosław Koper na skrzypcach – obaj panowie z Białymstoku.

Następnie przyszedł czas na XVI Powiatowy Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Do konkursu nadesłano 102 prace jedenastu twórców. Barbara Lewkowska st. Instruktor ds. plastyki MOK odczytała protokół, w którym prace oceniano w trzech kategoriach:
-w dziedzinie malarstwa: I miejsce Andrzej Zduńko z Goniądza za warsztat i realistyczne oddanie pejzażu nadbiebrzańskiego, II miejsce Joanna Hinz z Moniek za rozwój i konsekwencję w twórczości, III miejsce Andrzej Skubich za nieustanne poszukiwania w materii malarskiej.
-w dziedzinie rysunku: I miejsce Sebastian Malinowski z Moniek, II miejsce Zuzanna Grygorczyk z Moniek.
-w dziedzinie rzeźby: I miejsce Bogdan Tuszyński z Dziękoń za ptaki w naturalnych rozmiarach i barwach oraz precyzyjność, II miejsce Danuta Dembowska z Mociesz za różnorodną formę rzeźbiarską oraz Sławomir Obłażewicz z Goniądza za doskonalenie warsztatu rzeźbiarskiego, III miejsce Tadeusz Dąbrowski z Trzciannego za uwiecznienie w swojej twórczości nadbiebrzańskiego ptactwa. Wyróżnienie otrzymał Kazimierz Rafałko z Niewiarowa za ptactwo nadbiebrzańskie.

Powiatowy Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej jest formą popierania i rozwijania twórczości plastycznej amatorów, a jednocześnie konfrontacją postaw, osiągnięć twórczych ambicji tych wszystkich, których pasjonuje sztuka.
Kolejnym punktem spotkania była prezentacja najnowszego tomiku z wierszami monieckich autorów pn. „Mojej ziemi…”. Dyrektor Biblioteki Publicznej Wiesława Filipkowska dziękowała autorom wierszy oraz grupie, która przyczyniła się do wydania publikacji. Tomik zawiera kilkadziesiąt wierszy i powstał dzięki projektowi „Kreatywnie w MOKu”, dofinansowanego ze środków narodowego Centrum kultury w Programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!