e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Narodowe Święto


11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach nieobecności na mapie Europy.

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pocztów sztandarowych wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Moniek do centrum miasta, pod pomniki pamięci, pod którymi władze miejskie, powiatowe, kombatanci, delegacje samorządowe i pozarządowe, składały wiązanki i znicze. Pod pomnikiem „Armii Krajowej” odśpiewano hymn państwowy i wykonano salwę honorową przez GRH Korpus Ochrony Pogranicza.

Od przywitania i krótkiego przypomnienia historii rozpoczął Starosta Moniecki Andrzej Daniszewski. Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski w swoim wystąpieniu przypomniał o „wolności, którą zawdzięczamy tym, który ponieśli ofiarę krwi i cierpienia”, zaś Bogdan Bieliński z Monieckiego Towarzystwa Historycznego opowiadał o historii naszego terenu z czasów I Wojny Światowej. Miłym akcentem było odśpiewanie przez Paulinę Bigda pieśni Adama Asnyka pt. „Miejmy nadzieję”.

Przybyli na uroczystość mogli obejrzeć mundury Korpusu Ochrony Pogranicza oraz występ Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego. Organizatorem obchodów było Starostwo Powiatowe w Mońkach, uroczystość prowadził Tadeusz Skutnik.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!