e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie pod nazwą Przytulanki filcowanki


W czwartek (26 października 2017 roku) w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie adresowane do dzieci i dorosłych pod nazwą „Przytulanki filcowanki”.

Gościem spotkania była p. Dorota Zastocka (mieszkanka gminy Mońki), której wielką pasją jest szycie zabawek. Jej przygoda z szyciem zaczęła się już w dzieciństwie. Jako mała dziewczynka szyła ręcznie poduszeczki na igły, szmaciane laleczki oraz różne stworki. Później ukończyła szkołę krawiecką, w której poznała zasady szycia oraz tworzenia form. Jej ulubionym materiałem, wykorzystywanym do tworzenia zabawek, jest filc kreatywny (tworzywo miękkie, elastyczne, przyjemne w dotyku o dużej gamie nasyconych kolorów). Używa też takich tkanin jak: polar, bawełna, skóra naturalna, plusz. Uszyte przez siebie zabawki wypełnia pianką poliestrową. Poza tym wykorzystuje: koraliki, gotowe oczka, włóczkę na włosy, kolorowe rajstopy, klej na gorąco, nici do łączenia elementów i nadawania im kształtu.

Pani Dorota współpracuje z białostocką pisarką panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew. Tworzy pacynki, które wspierają działania p. Katarzyny na rzecz rozwijania zainteresowań czytelniczych najmłodszych oraz promocji książek.

Barbara Kuprel

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!