e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie autorskie


"Spódniczka ze starej podszewki", czyli historia widziana oczami babci, spisana słowami wnuczki – Urszuli Ziober.

Urszula Ziober jest prawnuczką majora Juliana Nietupskiego, którego tablica (upamiętniająca tragiczną śmierć w Katyniu) oraz zasadzony katyński dąb znajdują się przy LO w Mońkach. To także wnuczką córki majora zesłanej na Syberię. Major Nietupski - związany korzeniami z naszym regionem - urodził się we wsi Gorszczyzna, niedaleko Jasionówki. Dorosłe życie spędził w Poznaniu (był farmaceutą, prowadził aptekę).

Młoda poznanianka odwiedziła Mońki 18 września 2017 r. - w drodze na spotkanie autorskie w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku z okazji wydania swojej książki pt. "Spódniczka ze starej podszewki". Znalazła chwilę i przyjemność, jak stwierdziła, by spotkać się z grupą młodzieży licealnej i gimnazjum.

W interesujący sposób opowiedziała młodym słuchaczom o swojej książce opisującej losy jej babci, Janiny Janowicz – zesłanej na Sybir, doświadczonej przez wojnę. Autorka zachęciła młodzież do poznawania i pielęgnowania historii swoich przodków, szanowania wspomnień, bo "nie wszystko można odbudować tak, jak zniszczone domy".

Podziękowania nauczycielom i uczniom za organizację i udział w spotkaniach.
Joanna Młynarczyk i Lidia KraszewskaFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!