e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

XXIV Ogólnopolski Przegląd Orkiestr OSP


Kolejny XXIV Ogólnopolski Przegląd Orkiestr OSP odbył się w dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Częstochowie. Ogólnopolskie przeglądy odbywają się raz na 2 lata. Orkiestra z naszego miasta zakwalifikowała się już ubiegłego roku na wyżej wymieniony konkurs.

W tym przeglądzie organizowanym przez Główny Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wzięło udział 19 orkiestr najlepszych z całego kraju. Występy konkursowe rozpoczęły się już 16 czerwca od godz. 9.00 na sali koncertowej w Filharmonii Częstochowskiej i potrwały do godz. 14.00.

Oficjalne rozpoczęcie przeglądu zaczęło się od wspólnej mszy na błoniach jasnogórskich o godz. 17.00. Następnie odbył się przemarsz na rynek częstochowski gdzie orkiestry były oceniane za granie w marszu, zatrzymanie, ruszenie i dalej był kontynuowany przemarsz na plac zgromadzeń. O godz. 19.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Orkiestr OSP.

Po oficjalnym rozpoczęciu zwycięzca z ubiegłej edycji zaprezentował swoje umiejętności. Kolejny dzień rozpoczął się od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP przy Monieckim Ośrodku Kultury w częstochowskiej filharmonii. Występy kolejnych orkiestr potrwały do godz. 14.00, a od 15.00 rozpoczęły się pokazy musztry na częstochowskim rynku, które trwały do późnych godzin wieczornych. W niedzielę nastąpiło oficjalne podsumowanie dwudniowych występów i oficjalne zakończenie. Komisja jury oceniła występ orkiestry z naszego miasta na srebrny medal.

Orkiestra z naszego miasta zdobyła srebrną statuetkę. Oficjalne wyniki punktacyjne mają być dosłane do końca lipca tego roku. Dziękuję Panu kapelmistrzowi, instruktorowi i członkom orkiestry za wspaniałe występy na tych wszystkich pokazach. Konkurować z tak wspaniałymi orkiestrami to wielki zaszczyt. Moniecka orkiestra była uzupełniana przez muzyków z Sokółki. Życzę dalszych sukcesów i jeszcze lepszych osiągnięć. Dziękuję!

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mońkach - Druh Andrzej BeczkoFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!