e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Marsz dla Jezusa w Mońkach


Dnia 07.07.2017 do Moniek przyjechał Misyjny Obóz Wędrowny prowadzony przez Pastora Jerzego Przeradowskiego. Jest on organizatorem i prowadzącym Obozy Misyjne jeżdżąc po różnych miastach Polski głosząc Ewangelię od prawie 20 lat, których mottem jest werset z Pisma Świętego z ewangelii Jana rozdz. 3 werset 16:
„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał,
aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny”.


Do Moniek Obóz Misyjny przyjechał po raz drugi na zaproszenie Pastor Wioletty Obryckiej z Kościoła Bożego w Chrystusie w Mońkach oraz Pastora Krzysztofa Gola z Kościoła Bożego w Chrystusie w Białymstoku. Uczestnikami obozu są osoby z całej Polski, z różnych kościołów chrześcijańskich. Od godziny 17 ulicami miasta wraz z mieszkańcami oraz gośćmi międzyinnymi z Gdańska, Piły, Grajewa, Prostek, Białegostoku, Warszawy, przeszedł Marsz dla Jezusa. Uczestnicy radośnie śpiewając uwielbiali Boga i Jezusa, błogosławili władze miasta i mieszkańców oraz zapraszali dalszą część eventu.

Od godziny 18 na skwerze przy pomniku przy Al. Niepodległości rozpoczęła się druga część tego jakże wspaniałego wydarzenia. Zespół muzyczny Conversion, składający się głównie z młodych osób, wykonał kilka znanych chrześcijańskich utworów muzycznych, który rozgrzał mieszkańców do dobrej zabawy i przyjaznej atmosfery. Następnie, w wykonaniu młodzieży, zespół teatralny wykonał dramę, poruszając serca widzów. Po przemowie Pastora Jerzego Przeradowskiego rozpoczęło się spotkanie z uzdrowieniem. Po tym spotkaniu, kilku mieszkańców opowiedziało czego doświadczyli. Na koniec członkowie kościołów z Moniek i Białegostoku oraz mieszkańcy Moniek opowiadali świadectwa, jak Jezus dokonał pozytywnych zmian w ich życiu. Osoby te doświadczały uzdrowień z różnych chorób, międzyinnymi z nowotworów, oraz uwolnień od alkoholizmu, narkomanii, depresji, pornografii, hazardu oraz nikotynizmu.

Na zakończenie Pastor Jerzy Przeradowski ogłosił dobra nowinę, że każdy kto uwierzy że Jezus jest Panem, otrzyma dar życia wiecznego, przebaczenie i wolność oraz podziękował mieszkańcom za przybycie, pastorom za zaproszenie i władzom miasta za udostępnienie przestrzeni publicznej.

Całość wydarzenia odbywała się za zgodą Starostwa Powiatowego oraz pod nadzorem tutejszej Policji.

Jeden z uczestników wydarzenia tak opisał to spotkanie:
„Kto jest Królem jedynym, godnym chwały?
To Jezus Chrystus Pan, Dobry i Wspaniały!
Wczoraj ruszyliśmy z wiarą w miasto,
z orszakiem aniołów błogosławiliśmy każdą,
ulicę, dom i wszystkich ludzi wokół
z wędrownym obozem misyjnym. Wielu w szoku.
Marsz dla Jezusa, miłość ta w nas wzrasta,
to On z nami szedł ulicami tego miasta.
Niech rządzi pokój! Mońki dla Jezusa!
choć wokół szaleje niewiary zawierucha.
Niech rządzi wolność! Już płonie to światło,
sam Pan nadchodzi aby uwolnić to miasto!
Potem był koncert na chwałę Króla Królów,
modlitwy o uzdrowienie bo On jest Bogiem cudów.”
— Janusz

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!