e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień Godności


Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Downarach prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mońkach funkcjonuje już piąty rok. Po raz kolejny zorganizował obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to święto cykliczne obchodzone w maju każdego roku. Jest imprezą otwartą dla wszystkich placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu monieckiego.

Tak jak w poprzednim roku przemaszerowano ulicami: Aleją Niepodległości, Tysiąclecia, Słowackiego do Szkoły Podstawowej nr 1. Tam odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz lokalnych grup artystycznych. Rozstrzygnięto konkurs literacki na wiersz "Niepełnosprawni, szczęśliwi wśród nas", a także uhonorowano wyróżnieniami "DAR SERCA".

Zadaniem OREW jest: dbanie o godność ludzką, miejsce w rodzinie i społeczeństwie oraz szczęście osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wspieranie rodzin, aby były w stanie sprostać sytuacjom, które pociąga za sobą fakt niepełnosprawności intelektualnej ich dziecka i by umiały przekształcać własne doświadczenia w gotowość niesienia pomocy innym .

Poprzez swoją działalność dąży do jak największego usamodzielnienia oraz przygotowania wychowanków do przyszłego uczestnictwa w życiu społecznym. Podopieczni OREW-u realizują w naszej placówce obowiązek szkolny, uczestniczą w indywidualnych zajęciach z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą, ponadto mogą korzystać z Sali Doświadczania Świata oraz dogoterapii. W Ośrodku prowadzone są zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!