e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

PL-BY-UA 2014-2020


W okresie 2014-2020 współpraca transgraniczna między Polską, Białorusią i Ukrainą kontynuowana będzie w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa (EIS) poprzez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Ze współpracy będą mogli skorzystać samorządy i organizacje z 4 białoruskich i 6 ukraińskich obwodów oraz 4 polskich województw – w tym Gmina Mońki.

Mając na uwadze możliwości, które otwiera udział w programie, Gmina Mońki już jakiś czas temu rozpoczęła poszukiwanie zainteresowanych partnerów. W efekcie tych działań 26 maja zeszłego roku podpisana została umowa o współpracy pomiędzy samorządami Moniek i Kisielina na Ukrainie. We wrześniu tego roku Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski podpisał również list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy partnerskiej z samorządem miejscowości Lipiny oraz Wołyńską Regionalną Fundacją Wspierania Przedsiębiorczości. Otworzyło to drogę do aplikowania się o unijne fundusze z Programu Współpracy Transgranicznej PL–BY–UA 2014-2020.

Pod koniec listopada br. w Urzędzie Miejskim w Mońkach odbyło się kolejne z roboczych spotkań. Udział w warsztatach wzięli przedstawiciele partnerów z Polski i Ukrainy. Efektem tego będzie przygotowanie dwóch dużych wniosków inwestycyjnych – budowa Mediateki (byłego kina) i zagospodarowanie terenu na stadionie miejskim przy ul. Sportowej.

- Program PL-BY-UA daje możliwości aplikowania się po bardzo duże pieniądze – mówi Burmistrz Zbigniew Karwowski - Pojawiła się możliwość realizacji zamierzeń inwestycyjnych. Kilkuletnia współpraca z partnerami zagranicznymi może przynieść konkretne efekty. Trwa obecnie dopracowywanie wniosków – fiszek, które zostaną złożone w ramach programowania transgranicznego. Mam nadzieję, że nasze plany i marzenia co do zagospodarowania terenu po byłym kinie "Sputnik" i terenu na stadionie miejskim staną się realne.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!