e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Mońki a Brexit


10 lipca w znanej gazecie Washington Post ukazał się artykuł, dotyczący naszego miasta, w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W artykule możemy przeczytać opinie dotyczące emigracji, obawach, rozstaniach mieszkańców naszego powiatu pracujących na Wyspach, wypowiedziane między innymi przez: Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego, Dyrektora Przedszkola Joannę Klepadło czy pracownika Orange Marcina Michaluka.

Status Polaków na Wyspach w zasadzie z dnia na dzień zmieni się. Wychodzenie z UE ma zająć Brytyjczykom dwa lata i tylko tyle czasu będą mieć Polacy pracujący i mieszkający w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej na określenie własnej sytuacji i sprecyzowanie własnych planów. Receptą na problemy mogą być starania o brytyjskie obywatelstwo. Brytyjski paszport znacznie ułatwia jednak poszukiwanie pracy i gwarantuje ochronę brytyjskim prawem.

Oryginalny tekst znajduje się tutaj: https://www.washingtonpost.com/

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!