e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Rock na Bagnie na 6!


Za nami już szósta (w tym czwarta w Goniądzu) edycja najbardziej klimatycznego festiwalu w Polsce Rock na Bagnie. Jak co roku już fani szeroko pojętej muzyki rockowej z całej Polski i nie tylko zjechali w pierwszy weekend lipca do Goniądza (pow. Moniecki) na niepowtarzalny festiwal.

Pogoda jak zawsze dopisała dlatego oprócz wrażeń muzycznych uczestnicy mogli podziwiać piękno biebrzańskiej przyrody, która była na wyciągnięcie ręki, ponieważ rzeka Biebrza przepływa zaledwie kilkadziesiąt metrów od sceny festiwalowej.

W tym roku w Goniądzu wystąpiło aż 30 zespołów, w tym m. in. Maleo Reagge Rockers, Proletaryat, Closterkeller czy Koniec Świata. Tradycyjnie już wystąpiły także zespoły z poza Polski, i tak mogliśmy oglądać i słuchać grający już od 1978 r. brytyjski zespół Peter And The Test Tube Babies, na który czekało wielu fanów pamiętających ich jeszcze z nagrań na kasetach magnetronowych przywożonych z zagranicy. Kolejnym zagranicznym zespołem był On The Job ze Szwecji. Wśród takiej ilości zespołów jak zawsze każdy mógł znaleźć coś "na swoje uszy". Zorganizowany został także szereg imprez towarzyszących, m. in. Zawody sportowe, pokazy filmów, spotkania z artystami czy wystawa fotografii.

Organizacyjnie wypadło jak zawsze bardzo pozytywnie o czym świadczą pochlebne komentarze i opinie muzyków oraz festiwalowiczów. Co roku staramy się aby przygotowana oferta nie tylko muzyczna ale i około festiwalowa spełniała oczekiwania odwiedzających, a każdy gość czuł się w tym miejscu wyjątkowo. W tym momencie rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji, ale wszystkich czytających ten artykuł musimy ostrzec – Uwaga! Bagno wciąga!

Zadanie było zrealizowany przy współpracy i wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Starostwa Powiatowego w Mońkach oraz Urzędu Miejskiego w Goniądzu.

Zarząd Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego i Organizatorzy

(fot.Krzysztof Bociąga, Marek Nowicki, Aga Koźbiał, Grzegorz Konopka)

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!