e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie


Bezpieczne i zdrowe warunki pracy przez całe życie zawodowe są dobre dla pracowników, przedsiębiorstw i ogółu społeczeństwa. Takie jest główne przesłanie kampanii "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" na lata 2016–17 zorganizowanej przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Bieżąca, prowadzona w latach 2016–2017 kampania "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie" służy promowaniu zrównoważonego życia zawodowego i zdrowego starzenia się. W ramach kampanii informuje się o znaczeniu zapobiegania zagrożeniom przez całe życie zawodowe, poszerza się wiedzę w zakresie dostosowywania pracy do indywidualnych zdolności, wspomaga się pracodawców i pracowników poprzez przekazywanie im informacji i narzędzi do zarządzania BHP w kontekście starzenia się pracowników oraz promuje się wymianę dobrych praktyk w tej dziedzinie.

Kampanii "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" na lata 2016 – 17 przyświecają cztery główne cele:
1. promowanie zrównoważonej pracy i zdrowego starzenia się od początku życia zawodowego;
2. zapobieganie problemom zdrowotnym na przestrzeni całego życia zawodowego;
3. umożliwianie pracodawcom i pracownikom zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w kontekście starzenia się siły roboczej;
4. wspiera nie wymiany informacji i dobrych praktyk.

Częścią kampanii jest Europejski konkurs dobrych praktyk. Konkurs jest organizowany przez EU - OSHA we współpracy z państwami członkowskimi i prezydencją Rady UE i ma na celu wskazanie wyróżniających się i innowacyjnych działań na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. Konkurs dobrych praktyk służy również jako platforma wymiany i promocji dobrych praktyk w całej Europie.

Więcej informacji na stronie internetowej koordynatora kampanii w Polsce, tj. Centralnego Instytutu Medycyny Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego: (https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmanager/ciop/pl?_nfpb=true&_pageLabel=P34000152491452165180076)


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!