e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych


Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania, to tegoroczne hasło ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem bez Tytoniu.

World Health Organization dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenie nowych, jednolitych, wystandaryzowanych opakowań wyrobów tytoniowych, czyli takich, które nie zawierają logo, kolorów, firmowych obrazków ani informacji reklamujących dany wyrób tytoniowy.

Opakowania papierosów pozbawione form wizualnych, zmniejszają ich "atrakcyjność". Ograniczenie stosowania opakowań jako reklamy i promocji, może zwiększyć skuteczność profilaktyki zdrowotnej i zmniejszyć popyt na wyroby tytoniowe.

Światowy Dzień bez Tytoniu to także dobra okazja do zapoznania się ze szkodliwościami jakie niesie za sobą palenie papierosów.

Istotnym jest fakt, iż 4000 substancji toksycznych jest zawartych w dymie tytoniowym z czego 40 wykazuje działanie rakotwórcze. Nikotyna oddziałuje w mózgu na ośrodkowy układ nerwowy, podobnie jak kokaina czy heroina.

Warto dodać, że szczególnie narażeni na dym tytoniowy są również tak zwani "bierni palacze". Przebywając w towarzystwie osoby palącej, wdychamy ten sam trujący dym! Niepokojącym jest fakt, iż 80 proc. osób dorosłych uważa, że bierne palenie może spowodować poważne choroby u osób niepalących, to prawie 50 proc. palących dorosłych przyznaje, że pali w obecności dzieci.

Wśród 9 mln Polaków, którzy codziennie palą papierosy, aż 3,5 mln to kobiety!
31 maja to dobra okazja, żeby podjąć wyzwanie rozstania się z papierosem

Jolanta Wierzbicka - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mońkach


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!