e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Uroczyste obchody Dnia Sołtysa


Uroczyste obchody Dnia Sołtysa - Mundurowi na spotkaniu z sołtysami z gminy Goniądz

Z okazji obchodzonego wczoraj Dnia Sołtysa, w dniu dzisiejszym Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wspólnie z Burmistrzem Goniądza spotkało się z sołtysami z gminy Goniądz.

Spotkanie z sołtysami zostało zainicjowane przez moniecką Policję przy aktywnym wsparciu Burmistrza Goniądza. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Mońkach i jego Zastępca, Kierownik Posterunku Policji w Goniądz, Burmistrz Goniądza oraz niemal wszyscy zaproszeni sołtysi z gminy Goniądz.
Zebranie uroczyście rozpoczął i złożył życzenia z okazji Święta Sołtysa Burmistrz, który podziękował wszystkim obecnym za owocną współpracę, wręczając każdemu imienny list gratulacyjny.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Mońkach, przedstawiając stan bezpieczeństwa na terenie gminy Goniądz, na tle powiatu monieckiego. Wyjaśnił specyfikę pracy policjantów przy zabezpieczaniu imprez masowych i zgromadzeń, które w Goniądzu, z uwagi na jego walory turystyczne, są często organizowane. Poruszył kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i tematykę związaną z szeroko rozumianą profilaktyką. Podkreślił znaczącą rolę sołtysa, który pełni funkcję łącznika pomiędzy mieszkańcami, a organami administracji samorządowej.

Wykorzystując uroczyste spotkanie Komendant Powiatowy Policji w Mońkach złożył serdeczne podziękowania Burmistrzowi Goniądza za okazane dotychczas wsparcie działań Policji.

Podsumowaniem spotkania było uzupełnienie przygotowanych przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Goniądzu specjalnych ankiet dotyczących zagrożeń i poczucia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Zebranie cieszyło się dużym zainteresowaniem przybyłych sołtysów, którzy na zakończenie otrzymali od funkcjonariuszy symboliczny upominek, w postaci opasek odblaskowych.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!