e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wieczory Muzyczne u św. Alberta - II spotkanie


20 września w kościele św. Brata Alberta odbywał się drugi koncert V Monieckich Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Zgodnie z tradycją jako pierwszy przed moniecką publicznością, z czterema utworami, wystąpił grający na organach Gedymin Grubba z Wrocławia. Jest najaktywniej koncertującym polskim organistą. Rocznie wykonuje ok. 100 koncertów na całym świecie jako organista, kameralista, kompozytor i dyrygent. W swoim dorobku posiada kilkanaście pozycji płytowych, zrealizowanych także za granicą. Prowadzi również kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej na całym świecie. Jest Dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie.

Kolejnym gościem grającym na gitarze klasycznej był Krzysztof Pełech z Gdańska, który jest uważany za najlepszego wirtuoza w europie. Dokonał wielu rejestracji dla radia (m. in. Polskie Radio, BBC) i telewizji (TVP 2, TVP Polonia, TVP Kultura). Dotychczas nagrał 16 płyt w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Debiutancki album Dua Guitarinet, nagrany dla firmy Dux, pozyskał znakomite recenzje w światowej prasie muzycznej oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2000. Gra na strunach D'Addario EXP 44 i gitarach Johna Price'a i Zbigniewa Gnatka.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!