e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Timur Slavov - kameralna muzyka instrumentalna


Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w sobotę - 28 czerwca 2014 roku, zaprosił mieszkańców Moniek do sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka kultury na wieczór kameralny muzyki instrumentalnej.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił p. Timur Slavov – muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, który przybył do Moniek z Ukrainy. Jest absolwentem Państwowej Uczelni Kultury w Melitopolu oraz wydziału muzycznego Państwowego Uniwersytetu im. B. Chmelnickiego w Melitopolu. Gra na perkusji, domrze, harmonijce ustnej, banjo, gitarze basowej, klasycznej, elektrycznej i akustycznej. Sam komponuje. Na swoim koncie ma liczne występy zbiorowe oraz indywidualne. Zna kilka języków: ukraiński (ojczysty), białoruski, rosyjski, bułgarski, angielski i polski. Interesuje go muzyka, rysunek, turystyka rowerowa, rzeźbiarstwo artystyczne oraz fotografia. Obecnie pracuje jako nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach.

Wieczór rozpoczął się rozmową Barbary Kuprel z Timurem Slavov, która wkrótce zostanie opublikowana na stronie Oddziału w dziale Wyjątkowe wydarzenia. Następnie muzyk zaprezentował kilka utworów własnego autorstwa. Popisał się wspaniałą grą na gitarze oraz pięknym głosem. Jego występ został nagrodzony gromkimi brawami, kwiatami i podziękowaniami.

Muzycznemu spotkaniu towarzyszyła wystawa interesujących zdjęć wykonanych przez Pana Timura na Ukrainie oraz w Polsce, które ponownie zostaną wyeksponowane we wrześniu 2014 roku w wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Dziękujemy Panu Radosławowi Krahel - za czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem urządzeń dźwiękowych, Pani Alicji Halickiej-Pochodowicz - za pomoc w organizacji wystawy fotografii autorstwa p. Timura, Pani Ewie Konopka - za zainspirowanie mnie do zorganizowania muzycznego spotkania z artystą, Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali widowiskowej wraz z wyposażeniem, Pani Ewie Mejsak oraz Panu Mateuszowi Olechno – za pomoc w organizacji spotkania, Publiczności za obecność.

Barbara Kuprel - kier. Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!