e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Pomnik JP II


Przedstawiamy Państwu wstępną wizualizację pomnika Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Projekt ma charakter poglądowy i nie jest wersją ostateczną. Postanowiliśmy ją udostępnić aby zobrazować skalę tego przedsięwzięcia.

Na chwilę obecną autorka projektu - Jadwiga Szczykowska-Załęska wykonała gipsową formę pomnika w skali 1:1. Jest to ostatni etap przed wykonaniem odlewu z brązu. Figura Błogosławionego Papieża Jana Pawła II będzie miała wysokość 2,80 m i ważyć będzie ok. 600 kg. Zakończenie prac związanych z budową Pomnika Błogosławionego Jana Pawła II planowane jest na czerwiec 2014 r.

W styczniu przeprowadzono rozeznanie rynku odlewniczego na podstawie którego oba komitety z pośród pięciu propozycji wybrały wykonawcę odlewu – BrązArt z Pleszewa. Obecnie zebrane ośrodki finansowe opiewają na kwotę ok. 52 tys. zł, a planowany ogólny koszt budowy pomnika ma wynieść ponad 200 tys. zł. W związku z powyższym prosimy o wsparcie finansowe w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wpłaty prosimy kierować na konto bankowe prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Mońkach: 14 8085 0005 0008 7896 2000 0010

Innym sposobem wsparcia jest zakup cegiełek. Dystrybucją cegiełek zajmują się przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w Mońkach. Można je również nabyć w Urzędzie Miejskim w Mońkach, ul. Słowackiego 5a, pokój nr 211. Wszystkie indywidualne wpłaty w kwocie 1 tys. zł i powyżej będą upamiętnione na tablicy informacyjnej fundatorów umiejscowionej na tylnej ścianie postumentu.

Wszelkich informacji udzieli Państwu Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego – Andrzej Beczko, 19-100 Mońki, ul. Kolejowa 17.

Komitet Organizacyjny Budowy Pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w Mońkach
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!