e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Podsumowanie projektu


Od 1 sierpnia 2013 do 31 stycznia 2014 roku Stowarzyszenie Przyjaciół "Dwójki" wraz z Niepublicznym Przedszkolem Bajeczka realizowały projekt "Bajkowe Przedszkole" z działania 9.5 – oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Głównym problemem, na który odpowiedź stanowił realizowany projekt była zbyt mała liczba miejsc edukacji przedszkolnej oraz brak odpowiedniego wsparcia tej edukacji na terenie Gminy Mońki. Dzięki realizacji projektu udało się ponad dwukrotnie zwiększyć liczbę miejsc przedszkolnych w Niepublicznym Przedszkolu Bajeczka. Bezpośrednie zwiększenie liczby miejsc edukacji przedszkolnej nie było jednak jedynym zauważalnym rezultatem realizacji projektu. Wszystkie dzieci uczęszczające do N.P. Bajeczka od września do stycznia korzystały z darmowych zajęć z logopedą, języka angielskiego, rytmiki i zajęć gimnastycznych z elementami tańca. Łącznie odbyło się 68 bardzo ciekawych i wszechstronnie rozwijających zajęć, w których udział brało około 50 dzieci.

Oprócz zajęć edukacyjnych przedszkolaki z Bajeczki skorzystały z szeregu darmowych atrakcji takich jak: występ teatrzyku i audycji muzycznej oraz bal mikołajkowy z udziałem profesjonalnych animatorów. Ponad to maluchy miały zorganizowane 3 wyjazdy do Białegostoku, w trakcie których dwukrotnie uczestniczyły w projekcji filmów w kinie i korzystały z atrakcji dziecięcej sali zabaw, oraz raz odwiedziły Białostocki Teatr Lalek. Oprócz zajęć ukierunkowanych na rozwój dzieci i ich udział w wydarzeniach kulturalnych, przedszkole zostało doposażone w podręczniki do realizacji zajęć z podstawy programowej i do nauki języka angielskiego, tablice dydaktyczne i olbrzymią ilość nowych niezwykle ciekawych zabawek.

Po zakończeniu projektu w Niepublicznym Przedszkolu Bajeczka, nadal kontynuowane są zajęcia z języka angielskiego i rytmiki, za które w dalszym ciągu nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. W najbliższym czasie rozpoczną się też ponownie darmowe zajęcia z logopedą. Utrzymana jest też zwiększona ilość miejsc. Ty samym projekt osiągnął zakładane cele oraz co ważne, nie zakończył się z dniem finansowania z środków zewnętrznych, ale poszczególne działania realizowane są w dalszym ciągu.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji SP Nr 2, Stowarzyszeniu Przyjaciół "Dwójki" oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego za pomoc w pozyskaniu środków i realizacji wyżej opisanego projektu.

Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Bajeczka


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!