e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Ułatwiają dzieciom dostęp do edukacji


Dnia 29 czerwca Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego korzystając z dofinansowania otrzymanego w ramach Zadania Publicznego w Sferze Społecznej z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowała jednodniowe warsztaty pod nazwą "Klub Aktywnego Juniora – spotkania z kulturą i językiem angielskim".

Zajęcia odbyły się w Szkole Języka Angielskiego w Mońkach PERFECT ENGLISH, poprowadzone zostały poprzez lektora języka angielskiego Panią Karolinę Olechno nauczyciela języka angielskiego. Podczas warsztatów dzieci z Powiatu monieckiego miały okazję zdobyć wiedzę z zakresu kultury, historii, obyczajów amerykańskich w połączeniu z nauką elementów języka angielskiego. W ramach projektu zorganizowane zostały różnego rodzaju konkursy i quizy, podczas przerwy dzieci miały okazję skorzystać z poczęstunku ze specjałami kuchni amerykańskiej a na zakończenie każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz nagrodę.

Celem podstawowym projektu było ułatwienie dzieciom dostępu do edukacji, kultury oraz wypoczynku. Dzieci poprzez zabawę mogły zdobyć nową wiedzę, warsztaty miały na celu również zachęcić milusińskich z naszego Powiatu do nauki języków obcych, ukazać różnorodność świata, kultur, obyczajów. Wybór kultury amerykańskiej jako obiektu edukacji był bardzo istotny z punktu widzenia historii samego Powiatu, który jest znany z szerokiej emigracji do USA.

W planach Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego ma organizację kolejnych warsztatów dla naszych JUNIORÓW przybliżających nowe obyczaje oraz różne kultury. Dziękujemy wszystkim JUNIOROM za aktywne uczestnictwo oraz Pani Karolinie Olechno za zaangażowanie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych edycjach KLUBU AKTYWNEGO JUNIORA – szczegóły sukcesywnie zamieszczane będą na stronie Fundacji.

Zarząd Fundacji Rozwoju Powiatu Monieckiego
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!