e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

LIPDUB Biebrza


14 listopada w jedynej sali widowiskowej w Mońkach odbyła się oficjalna prezentacja filmu promującego nasz region, nakręcony przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Przybyli na prezentację mogli obejrzeć wystawę fotograficzną uczniów grających w filmie. Spotkanie prowadzili Adam Dzieszuta i Piotr Łosiewicz, którzy wspomnieli, że głównym założeniem scenariusza było przedstawienie powiatu jako regionu z bogatą historią oraz, że najbardziej rozpoznawalną atrakcją powiatu monieckiego jest Biebrza - stąd nazwa przedsięwzięcia "LIPDUB Biebrza". Wspomnieli również, że przez kilka miesięcy odwiedzali różne zakątki powiatu, przy okazji poznając wiele nieznanych im dotychczas miejsc oraz spotykając ciekawych ludzi.

W filmie wzięło udział 250 osób, prace nad scenografią trwały dwa tygodnie. W ekspresowym tempie powstały bagna biebrzańskie – z bibuły, trzciny i farb do malowania. W nawiązaniu do historii Twierdzy Osowiec zbudowano nawet makietę czołgu ważącą 150 kg. Do teledysku wykorzystano piosenkę zespołu Poparzeni Kawą Trzy "Kawałek do tańca".

Każdy kto przybył na prezentację otrzymał płytę DVD, a jeżeli ktoś jeszcze nie widział filmu zapraszamy do obejrzenia najnowszych wiadomości e-Monki TV codziennie o godz. 17.30 w telewizji kablowej SATOS lub
tutaj.

Przedsięwzięcie było częścią projektu "Moja mała ojczyzna miejscem wielu atrakcji" organizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. Pieniądze pozyskane na ten cel pochodziły z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse.


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!