e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dzień Wszystkich Świętych


1 listopada obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to "uroczystość tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie".

Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni, którym Kościół w sposób szczególny chce oddać hołd.

Uroczystość Wszystkich Świętych wiąże się z chęcią oddawania czci męczennikom, którzy oddali życie dla Chrystusa, a których nie wspomniano w martyrologiach ani w kanonie mszy świętych. W III wieku rozpowszechniła się tradycja przenoszenia relikwii świętych albo ich poszczególnych części w inne miejsca. W ten sposób próbowano zaznaczyć, że święci są własnością całego Kościoła. Dzień Wszystkich Świętych przypomina nam przede wszystkim o tych świętych, którzy nie mają poświęconych im osobnych dni w roku liturgicznym, nieznanych sług bożych.

Stało się już tradycją, że 1 listopada harcerze ze Szczepu Drużyn Monieckich im. Władysława Raginisa rozprowadzają znicze przy obu cmentarzach na ul. Małanicza i Kościelnej. Kto kupił rozprowadzane przez harcerzy znicze, ten wsparł Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!