e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Z apetytem na świat


18 października 2012 roku w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się XII spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Gościem spotkania była Bożena Oksztulska, właścicielka sklepu z pasmanterią, studentka psychologii, która zwiedziła m.in.: Grecję, Włochy, Egipt, Hiszpanię, Bułgarię, Litwę, U.S.A.

Podczas spotkania Bożena Oksztulska podzieliła się z publicznością swoimi wrażeniami z wycieczek autokarowych do Hiszpanii i Egiptu. Jej zdaniem taki sposób podróżowania daje możliwość poznania nowych, często intrygujących, ludzi. Odwiedzone kraje zachwyciły ją swoimi egzotycznymi barwami, malowniczymi krajobrazami, oryginalnymi smakami i zapachami. Niesamowite wrażenie zrobiła na niej Barcelona, która jest jednym z najpiękniejszych miast Europy, pełnym urokliwych zaułków i zabytkowych budowli oraz mozaikowych figur ceramicznych, których twórcą był Antoni Gaudí. Sporą dawkę pozytywnych emocji dostarczył pokaz tańca flamenco oraz atmosfera mu towarzysząca. Na długo w jej pamięci pozostanie też wizyta w beduińskiej wiosce oraz nurkowanie w Morzu Martwym.

Urozmaiceniem spotkania były zdjęcia oraz pamiątki z podróży, m.in.: mozaikowe figurki ceramiczne (słoń i chochla), kastaniety, róża pustyni oraz pustynny piasek, morskie muszle, egipskie monety, różnej wielkości figurki skarabeuszy. Uczestnicy spotkania mogli też poznać zapach egipskich perfum oraz balsamu na bóle migrenowe.

W czasie spotkania publiczność częstowana była herbatą z hibiskusa oraz hiszpańską sałatką z paluszkami krabowymi.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!