e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Poznają tradycje i obrzędy


Od września tego roku uczniowie Gimnazjum w Mońkach już po raz drugi będą mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym programie Comenius – Uczenie się przez całe życie. Projekt „Poznawajmy tradycje i obrzędy” będzie realizowany przez 2 lata i jest on finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Partnerami monieckiego gimnazjum są szkoły z Turcji, Włoch (Sycylia) i Węgier. Koordynatorem projektu jest p. Patrycja Rudnicka a jego cele to głównie: polepszenie dialogu międzykulturowego między szkołami, uświadomienie znaczenia różnorodności kulturowej i językowej w Europie, kształtowanie tożsamości narodowej i regionalnej poprzez kultywowanie tradycji, zwyczajów i promowanie ich w innych krajach, motywowanie do nauki języków obcych i efektywnego wykorzystywania nowoczesnych technik informacyjnych, rozwijanie kreatywności i innowacyjności a także wymiana doświadczeń i wzorów dobrej praktyki.

Więcej informacji o projekcie już wkrótce na stronie internetowej gimnazjum.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!