e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Szlakiem Hymnu


11 lipca w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach odsłonięto tablicę z urną, w której znajduje się ziemia z polskiego cmentarza wojennego w Katyniu.

Ziemię z cmentarza wojennego przywieziono z Rajdu Motocyklowego Szlakiem Hymnu "Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę", jest czwartym etapem realizacji wieloletniego projektu „Poznajemy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego”, którego głównym celem jest popularyzacja Hymnu polskiego i bliższego zapoznania młodzieży z symbolami narodowymi Polski.

Odsłonięcia tablicy z urną dokonał Proboszcz Parafii ks. Henryk Miron oraz uczestnicy rajdu: ks. Jan Zalewski - proboszcz Parafii Hadrslev w Danii - pomysłodawca projektu, Sławomir Szypcio - przedsiębiorca z Moniek i Sławomir Wnuk - wykonawca pamiątkowej tablicy, kwiaty złożył Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

Przywieziona ziemia z cmentarza w Katyniu spoczęła tylko w czterech miejscowościach: w Mońkach, w Bobrówce, Radzyminie i Siekierkach. Za kilka miesięcy będziemy mogli obejrzeć film z rajdu motocyklowego Szlakiem Hymnu "Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę" - jego projekcję w naszym mieście już zapowiedział ks. Jan Zalewski.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!