e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wiedza pożarnicza


W dniu 27 marca 2012 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe 35 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mońkach.

Głównymn celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy wywalczyli czołowe miejsca podczas finałów gminnych. Jury pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mońkach Antoniego Szymańskiego po przeprowadzeniu testów pisemnych i ustnych zakwalifikowało niżej wymienione osoby do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniu 19 kwietnia br. w Ciechanowcu w powiecie wysokomazowieckim:
- w grupie I (uczniowie szkół podstawowych) Emilia Turczyńska – SZP nr 2 w Mońkach, Kamila Popławska SZP w Jasionówce,
- w grupie II (uczniowie gimnazjów) Mateusz Piskor – Gimnazjum w Jasionówce, Łukasz Jurgielewicz – Gimnazjum w Krypnie,
- w grupie III (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) Krystian Kalinowski - gmina Jasionówka (VI LO w Białymstoku), Joanna Wierzbicka (ZSOiZ w Mońkach).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Podczas podsumowania konkursu Przewodniczący komisji podziękował opiekunom za przygotowanie uczniów do turnieju oraz życzył zwycięzcom godnego reprezentowania powiatu monieckiego na szczeblu wojewódzkim.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!