e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Sezon motocyklowy rozpoczęty


Niedziela była oficjalnym dniem otwarcia sezonu monieckich motocyklistów. Grupa dwudziestu zmotoryzowanych "na dwóch kółkach",w tym z Białegostoku, przejechało dystans od wsi Potoczyzna do wsi Bobrówka.

Dzień wcześniej ks. Jan Zalewski proboszcz Parafii Hadrslev w Danii i przedsiębiorca Sławomir Szypcio spotkali się z Komendantem Policji podinsp. Krzysztofem Mróz i proboszczami obu monieckich parafii Henrykiem Mironem i Tadeusz Horoszem, na których omawiali szczegóły rajdu o nazwie "Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę".

Przewidywana liczba uczestników oraz obsługa techniczna to 130 osób. W rajdzie zapowiada osobisty udział na własnym motocyklu ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Nuncjusz Apostolski i arcybiskup metropolita białostocki Edward Ozorowski.

14 maja (poniedziałek) właśnie ta grupa motocyklistów odwiedzi Mońki. O godzinie16.00 planowany jest postój przy parafii Św. Brata Alberta, odśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego i spotkanie z mieszkańcami, a o 17.30 przejazd głównymi ulicami miasta i wyjazd trasą przez Jaświły, Bobrówkę i Brzozową do Grodna.

"Rajd - Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę" ma na celu szeroką popularyzację hymnu polskiego i bliższego zapoznania młodzieży z naszymi symbolami narodowymi.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!