Preloader Image
<<< wstecz

III Biegi Papieskie


16 października wzorem innych miast w Polsce ulicami Moniek odbyły się „III Biegi Papieskie”. Organizatorami imprezy byli Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach i PSZS w Mońkach.

Śmierć Jan Pawła II zrodziła wiele społecznych inicjatyw. Jedną z nich są „Biegi Papieskie” organizowane dwa razy do roku w całym kraju. Jeden raz 2 kwietnia bądź w pobliżu tej daty dla upamiętnienia dnia śmierci Karola Wojtyły, a drugi raz w dniu wyboru na „stolicę Piotrową” 16 października bądź w pobliżu tej daty.

Imprezę otworzył Andrzej Anszczak – organizator i Dyrektor monieckiej pływalni. W biegach udział wzięło ponad 100 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjum. Mieli oni do pokonania (według kategorii wiekowej) 600m lub 800m ulicami: Tysiąclecia (start i meta), Alei Niepodległości, Wyzwolenia, Konopnickiej.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo, a za trzy pierwsze miejsca dla najlepszych biegaczy w każdym biegu przewidziane były nagrody rzeczowe. Każdy z zawodników otrzymywał też ciepłą herbatę i kremówkę.


<<< wstecz