e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Z apetytem na świat


13 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się drugie spotkanie z nowego cyklu „Z apetytem na świat”. Tym razem gościem cyklicznych spotkań była Anna Porębska.

Anna Porębska jest nauczycielem informatyki i plastyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach. W wakacje wraz z mężem Dariuszem chętnie odwiedza Bałkany. Na dzisiejszym spotkaniu pn. „Po bezdrożach Rumunii i Bułgarii” Anna Porębska opowiadała o przebytych szlakach górskich, przepięknych górach, przełęczach, jaskiniach, o monastyrach bogato zdobionych rysunkami. Wspomniała również o zabytkach UNESCO.

Do Rumunii wracała kilka razy. Z każdego swego wyjazdu i odwiedzanego miejsca przywozi kamyczek, który jest oznaczony, a następnie przechowywany z kilkudziesięcioma innymi. Z podróży po Rumunii powstał autorski album, w którym opisane są wszystkie szlaki, osoby i przygody – jego „wydawcą” jest Dariusz Porębski.

W połowie spotkania przyszedł czas na doznanie smakowe. Sałatkę na spotkanie przygotowała Basia Kuprel wg przepisu Anny Porębskiej "na winie" (czyli co się pod rękę nawinie, a podstawą była turystyczna zupka chińska). Sałatka ta spożywana była podczas wędrówki po szlaku górskim, a jak sama zauważyła zdarzało się, że nie spotykali na swej drodze żywej duszy przez kilka dni.

Spotkania "Z apetytem na świat" odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca. Gośćmi są podróżnicy mieszkający głównie w Mońkach i w okolicach Moniek, którzy odwiedzili różne regiony Polski i świata.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!