e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Plecaki zważone


Od 12 do 30 września 2011 roku Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mońkach prowadziła na terenie powiatu monieckiego ogólnokrajową akcję ważenia tornistrów/plecaków szkolnych z zawartością.

Badanie odbyło się w 3 wytypowanych szkołach podstawowych – dwie szkoły publiczne miejskie(Szkoła Podstawowa w Goniądzu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach) i jedna szkoła publiczna wiejska(Szkoła Podstawowa w Dolistowie)- wśród dzieci klas I-III. Łącznie zważono 139 plecaków, wśród których najcięższy ważył 4,37kg u ucznia klasy II, natomiast najlżejszy 1,04kg u ucznia klasy I.

Z przeprowadzonych badań wynika, iż waga tornistrów/plecaków w szkołach objętych akcją nie przekracza zalecanej normy (10-15% wagi ucznia). Ponadto pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mońkach przekazali do wszystkich szkół podstawowych zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie dotyczące wyboru właściwego tornistra/plecaka, jego prawidłowego pakowania oraz właściwego użytkowania.

W trosce o zdrowie najmłodszych uczniów zwracamy się również z apelem do rodziców o monitorowanie zawartości plecaków, a także korygowanie sposobu ich noszenia przez dzieci.

Opracowała: A. Wędołowska

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!