e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Święto Wsi


W niedzielę 18 września na boisku we wsi Rybaki odbył się po raz kolejny turniej wsi gminy Mońki. Jest to już IV odsłona imprezy, która uwieńcza całoroczny trud pracy rolników i ich rodzin.

Święto Wsi nawiązuje do pierwszych, organizowanych w gminie Mońki w latach siedemdziesiątych, Świąt Ziemniaka, które w tym roku z nieznanych nam powodów, nie został zorganizowany. W imprezie wzięło udział piętnaście sołectw z gminy Mońki i jest adresowana jest do społeczności wiejskiej i mieszkańców miast.
Turniej Wsi odbywa się co roku w innej miejscowości gminy Mońki - prawo do organizacji Święta zdobywa wieś, która w roku poprzednim zwyciężyła w Turnieju Wsi - dziesięcioboju konkurencji związanych w różny sposób ze pracą na roli.

Najwięcej emocji wśród przybyłych wzbudziło przeciąganie liny, w jednej z drużyn wystąpiły między innymi dwie panie, które nie dały żadnych szans pięciu panom z przeciwnej drużyny. Odbyły się też konkurencje jak: toczenie beli siana, smażenie placów ziemniaczanych, rzut ziemniakiem do worka, bieg w worku, toczenie opony czy dojenie sztucznej krowy. Na nagrody łącznie przyznano 7 tys. Złotych.

Pierwsze miejsce i prawo organizacji Święta Wsi przypadło wsi Krzeczkowo, na drugim miejscu uplasowała się wieś Rusaki, zaś na trzecim miejscu gospodarze wieś Rybaki.

Podczas tegorocznego Święta Wsi wystawione były stoiska BGŻ, ARiMR, KRUS i ODR, gdzie rolnicy mogli uzyskać potrzebne dla nich informacje. Dodatkowymi atrakcjami były występy na scenie: Kapeli Monieckiej, zespołu Tęcza z Trzciannego, zespołu Pogodna Jesień i Wrzosy, zespołu Post Scriptum, zaś gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Akcent.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!