e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Senator prawie z Moniek


9 września odbyło się spotkanie wyborcze z Adamem Sieńko – kandydatem na Senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej. Organizatorem spotkania były Wiadomości Lokalne.

Adam Sieńko mieszka w Augustowie, obecnie jest Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W latach 1995-2001 pracował w Mońkach w Nadleśnictwie Knyszyn. Następnie pełnił funkcję Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu, był też zastępcą Burmistrza Augustowa.

Kandydat nigdy nie należał do żadnej partii. Jak sam twierdzi „Jeżeli z woli wyborców uzyska mandat senatora, to wykorzystując doświadczenie zawodowe chciałby pracować w Komisji Środowiska oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.”

Pytania dotyczyły głównie zagadnień ekologicznych i związanych z ochroną środowiska, a w tym temacie Adam Sieńko czuje się „jak ryba w wodzie”. Przybyli na spotkanie zadawali również pytania związane z bieżącą polityką.

9 października pójdziemy do urn i wybierzemy senatorów według nowych zasad. Sejm uchwalił nowy kodeks wyborczy dzieląc Polskę na 100 okręgów jednomandatowych. W każdym okręgu każdy komitet wyborczy będzie mógł wystawić tylko jednego kandydata na senatora. W wyborach do Sejmu nic się nie zmieni.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!