e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Z apetytem na świat


8 września w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się pierwsze spotkanie z nowym cyklu "Z apetytem na świat", gościem cyklicznych spotkań był Radosław Kapica.

Na nowy cykl spotkań zaprosiła Barbara Kuprel - kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach (Bibliotekarka Roku 2010) – pomysłodawczyni "apetytu". Będą to spotkania (w każdy drugi czwartek miesiąca) z podróżnikami mieszkającymi głównie w Mońkach i w okolicach Moniek, którzy odwiedzili różne regiony Polski i świata, to spotkania podczas, których zebranej publiczności towarzyszyć będą doznania estetyczne, specyficzne zapachy i smaki poszczególnych krajów.

Pierwszym gościem był Radosław Kapica, który zwiedził między innymi takie kraje jak: Tajlandię, Kambodżę, Maroko, Hiszpanię, Szkocję, Teneryfę, Chorwację, Sardynię czy Irlandię. W sposób humorystyczny opowiadał o ostatniej wyprawie do Tajlandii i Kambodży. Spotkaniu towarzyszyły filmy i prezentacja multimedialna.

W połowie spotkania przyszedł czas na doznanie smakowe. Była to tajska potrawa z kurczaka, bardzo pikantna, którą mogli spróbować przybyli goście – przyrządzoną przez pracownice biblioteki. Danie należało jeść pałeczkami, a pierwej lekcji jedzenia nimi udzielał Radosław Kapica.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!