e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Piąty raz wrzucono


W dniach 27-28 sierpnia na terenie Moniek grupa harcerzy i wolontariuszy kwestowała w ramach piątej edycji akcji "Wrzuć grosiaka do plecaka". Mimo, że akcja w tym roku nie odbywała się po Mszach Świętych z racji innych zbiórek, udało nam się osiągnąć kwotę 1384 zł. Otrzymaliśmy również zeszyty przekazane przez sklep WIGO. Pieniążki wczoraj trafiły do monieckich szkół i MOPSu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierając akcję pomogli mniej zamożnym dzieciom z miasta i gminy Mońki z uśmiechem rozpocząć nowy rok szkolny.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Moniek p. Zbigniewowi Karwowskiemu za wyrażenie zgody na przeprowadzenie kwesty na terenie miasta.
Podziękowania kierujemy również w stronę zaprzyjaźnionych sklepów:
- "Wigo"
- "Lidl"
- "Delikatesy" p. Niewodowskiego
- "Topaz"
- Księgarnia "Dom Książki"
- "Arhelan"
- Stacja paliw "Orlen",
które wyraziły zgodę na sobotnią kwestę.

Akcja nie powiodłaby się w takim stopniu, gdyby nie jej rozpropagowanie. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Dyrektorowi Monieckiego Ośrodka Kultury p. Dariuszowi Gwiazda za życzliwość i udostępnienie sprzętu do wykonania plakatów.

Dziękujemy również bardzo serdecznie p. Mariuszowi Oszczapińskiemu, który od lat rozpowszechnia akcję za pośrednictwem portalu e-monki oraz telewizji internetowej e-Monki TV. Podziękowania kierujemy także w stronę p. Edwarda i Janiny Wojtach za umieszczenie plakatu reklamującego akcję w telewizji SATOS. Informacja o akcji pojawiła się w Gazecie Współczesnej, za co także jesteśmy wdzięczni.

To była już piąta edycja akcji. W ciągu tych pięciu lat dzięki przychylności p. Burmistrza oraz Proboszczów monieckich parafii, współpracy z właścicielami sklepów i mediami, a przede wszystkim dzięki hojności moniecczan udało nam się zebrać ponad 14 tysięcy złotych, a także przygotować wiele wyprawek złożonych z ofiarowanych artykułów szkolnych. To wspólny sukces naszego miasta.

Praca wolontariusza nie jest łatwa. Dziękujemy tym, którzy umilali nam ją uśmiechem, dobrym słowem, a przede wszystkim zrozumieniem. Bardzo cieszy fakt, że na moniecczan zawsze można liczyć.

Agnieszka Kuklińska
Rafał Supiński
Szczep Monieckich Drużyn HarcerskichFotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!