e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Bajkowy bal karnawałowy


Karnawał to czas zimowych bali, maskarad, pochodów i zabaw, w których chętnie uczestniczą dorośli i dzieci. Dzisiaj (1 lutego 2011 roku) w „Baśniowym balu karnawałowym” udział wzięli najmłodsi czytelnicy Biblioteki Publicznej w Mońkach (nieuczęszczający do przedszkola) oraz ich rodzice.

Wszyscy przybyli na bal w kostiumach. Czytelnia Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przekształciła się w salę balową wypełnioną muzyką, tańcem oraz śmiechem i radością ze wspólnej zabawy. Karnawałowe spotkanie w bibliotece było okazją do integracji dzieci i rodziców. Zabawy „Baśniowego balu karnawałowego” kształtowały umiejętności reagowania na umowne sygnały, współdziałania w grupie i akceptowania innych. Rozwijały też inwencję muzyczną i ruchową. Dzięki kostiumom dzieci doświadczyły przyjemności wcielania się w różne postacie.

Na zakończenie balu wizytę w bibliotece złożył św. Mikołaj, który swoim przybyciem oraz prezentami sprawił dzieciom wielką niespodziankę. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki takim działaniom pomieszczenie biblioteki będzie kojarzyło się dzieciom oraz ich rodzicom z miejscem przeżywania nastroju wyjątkowości i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Biblioteka Publiczna w Mońkach dziękuje Panu Damianowi Sobolewskiemu (stażyście z MOK-u) za wcielenie się w rolę św. Mikołaja oraz Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie stroju św. Mikołaja.

Barbara Kuprel
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!