e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Nurkowanie pod lodem


W dniu 29 stycznia 2011r. na plaży miejskiej w Goniądzu odbyło się pierwsze w tym roku nurkowanie podlodowe pt. "Co słychać w zamarzniętej rzece pełnej życia". Nie mogło też zabraknąć nurków z Moniek.

Organizatorem imprezy był Robert Makuła z Biebrzańskiego Klubu Płetwonurkowego "Meander" przy współpracy Urzędu Miejskiego w Goniądzu oraz Biebrzańskiego Parku Narodowego. Spotkanie miało na celu propagowanie walorów turystycznych Biebrzy oraz gminy Goniądz, a także zachęcenia potencjalnych wczasowiczów do odwiedzania Goniądza i okolic nie tylko latem ale również zimą. Było to pierwsze nurkowanie podlodowe zorganizowane na Biebrzy na tak dużą skalę.

Program przewidywał nurkowanie z obserwacją zachowania ryb i innych zwierząt wodnych. Atrakcją dla nurków była rozstawiona pod lodem sieć. W końcowej części zajęć pod lód schodził zespół z kamerą, który miał za zadanie nakręcić zaplątanie się w sieć oraz wycinanie się z niej nurka.

W międzyczasie w ośrodku prezentowano materiały podwodne nakręcone przez członków klubu "Meander". O godz. 14.00 odbyło się podsumowanie, na którym zaprezentowano zarejestrowane w dniu 29 stycznia 2011 roku
materiały. Pomimo wiatru i 10°C mrozu atmosferę rozgrzewały emocje, kominek i gorący posiłek, przy których również dyskusjom nie było końca. Po czym wszyscy pełni wrażeń i satysfakcji rozjechali się do
domów. Warto wspomnieć, że oprócz miejscowych nurków swoją obecnością zaszczyciły nas kluby z Warszawy, Olsztyna, Ełku, Giżycka i Białegostoku.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie a władzom i współorganizatorom za wsparcie inicjatywy aktywnego spędzania wolnego czasu w formie podlodowego nurkowania.

Tekst: R. Makuła, foto: A. Wędołowska

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!