e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Wycieczka za darowiznę


W ramach współpracy z wolontariatem firmy SIEMENS w Warszawie Stowarzyszenie Przyjaciół "Dwójki" pozyskało darowiznę rzeczową w kwocie 5000,- zł.

W ramach darowizny wszyscy uczniowie klas szóstych i najlepsi uczniowie z klas piątych Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy, która odbyła się 21 stycznia 2011 roku.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie zwiedzali budynek Telewizji Polskiej i studia nagrań, gdzie powstają takie programy jak: „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”. Odwiedzili też studio sportowe i muzeum telewizji. W największym studiu TVP uczniowie oglądali przygotowania do nagrania programu „Kulturalni.pl”. Łowcy autografów zdobyli kilka cennych podpisów gwiazd telewizyjnych do kolekcji.

Lekcje historii sztuki w Muzeum Narodowym stanowiły kolejny punkt wycieczki. Największą jednak atrakcją był dla uczniów pobyt w Centrum Edukacji Kopernik. Prawie trzy godziny dziewczęta i chłopcy buszowali po licznych stanowiskach sprawdzając jak wytwarza się prąd, ile wody zawiera nasze ciało, jak różne częstotliwości zmieniają wygląd fali wodnej, doświadczali uczucia trzęsienia ziemi i nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, jak wiele się tego dnia nauczyli poprzez tę zabawę.

Wszystkie swoje doświadczenia mogli rejestrować na specjalnej karcie logowania. Po zakończeniu wizyty wszystkie osiągnięte wyniki, wykonane doświadczenia i zdjęcia zostały przesłane na podany wcześniej adres e-mail. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodyczami.

Program wycieczki opracowały panie z wolontariatu pracowniczego firmy Siemens. Szczególne podziękowania należą się pani Annie Bajkowskiej-Cieślak (absolwentka SP2), która była koordynatorem całego przedsięwzięcia.

Anna Porębska


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!