e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

I Ty możesz zostać aktorem


4 stycznia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się pierwsze, w 2011 roku, zajęcia pod nazwą „I Ty możesz zostać aktorem” zorganizowane w ramach cyklicznych spotkań: „Przedszkolaki w bibliotece”. Ich uczestnikami były pięciolatki, które nie uczęszczają do przedszkola.

Dzieci, słuchając głośnego czytania, poznały przygody Czerwonego Kapturka. Podczas dyskusji doszły do wniosku, że gdyby dziewczynka posłuchała mamusi i po drodze do babci nie zrywała kwiatów, to wilk by jej nie połknął.

Kolejnym elementem zajęć była zabawa w teatr. Dzieci, używając kukiełek wykonanych z kartonu, improwizowały inscenizację baśni pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Następnie pokolorowały rysunek tematycznie związany z tą baśnią.

Na zakończenie pięciolatki otrzymały „medale” za aktywny udział w zajęciach, zademonstrowały swoje prace rodzicom, wypożyczyły książki do domu.

Spotkanie w bibliotece bardzo podobało się naszym najmłodszym czytelnikom. Dostarczyło im dużo radości i przyniosły wiele korzyści.

Głośne czytanie znakomicie wspiera proces wychowawczy oraz emocjonalny, intelektualny i społeczny rozwój dziecka. Wzbogaca jego słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Dyskusja uczy dzieci wnioskowania, formułowania wypowiedzi, wyrażania swoich myśli.

Zabawa w teatr rozwija wyobraźnię, fantazję, wzbogaca słownictwo, doskonali mowę dzieci, budzi ich zainteresowanie sztuką oraz uczy je współpracy z innymi dziećmi.

Kolorowanie obrazków jest nieodłącznym elementem dzieciństwa, wspaniałym połączeniem nauki i zabawy. Malując obrazki dzieci uczą się rozróżniania kolorów oraz zasad komponowania barw, ćwiczą staranność, dokładność i umiejętności manualne.

Barbara Kuprel


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!