e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Oświadczenie Starosty Monieckiego


Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Mija 12 lat mojej pracy w samorządzie Gminnym i Powiatowym. Chciałem Państwu podziękować, bo to Wasze zaufanie i wsparcie umożliwiło mi pracę na stanowisku Burmistrza i Starosty. To najlepszy okres mojego życia zawodowego – jeszcze raz dziękuję. W tym czasie powstało szereg inwestycji.

Teraźniejszość to praca w Powiecie. W tej kadencji priorytetem było przywrócenie współpracy z Gminami poprzez inwestycje drogowe. Wspólnie z Gminami, pozyskanymi środkami z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zbudowano 45 km dróg i 16 km chodników za kwotę 18 mln zł. - to 3 razy więcej niż w poprzednich kadencjach. Z kwoty 18 mln aż 9,5 to środki zewnętrzne. Pragnę podziękować Gminom za przekazanie prawie 5 mln złotych za wspólne inwestycje. Inwestycje drogowe były realizowane we wszystkich gminach. Najwięcej środków przekazała Gmina Jaświły – 2 mln złotych, najmniej Goniądz – 0 zł. W Mońkach wartość inwestycji drogowych wyniosła na 4,2 mln zł. To również sukces całej grupy ludzi na czele z Panem Wicestarostą Janem Zabielskim.

Drugie zadanie to nasza służba zdrowia. Największe zagrożenie SP ZOZ-u istniało w czasie konfliktu byłego Starosty Mirosława Paniczko z Knyszynem, w wyniku czego szpital Knyszyński odłączył się od SP ZOZ w Mońkach. Szereg Gmin żądało likwidacji Powiatu Monieckiego. Dzisiaj dzięki współpracy nikt już o likwidacji nie wspomina, a wystarczyła praca na rzecz wspólnego rozwoju (inwestycje drogowe, kultura, sport młodzieży i rozwój klubów sportowych)

Wracając do służby zdrowia - dzięki środkom Powiatu oraz UE zakupiono urządzenia diagnostyczne (RTG – wymieniony po 40 latach pracy) za ponad 2 mln zł. To największa inwestycja od przekazanie SP ZOZ-u Powiatowi. Nie ma zagrożenia funkcjonowania oddziałów szpitalnych oraz Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w tym specjalistycznej. Obecnie zadłużenie wymagalne wynosi 800 tys. zł, a NFZ nie zapłacił SP ZOZ-owi w Mońkach za nadwykonania 2,5 mln zł. Czarna wizja działalności służby zdrowia to żerowanie na strachu ludzi potrzebujących, chorych. Chyba że chodzi o jak najszybsze sprywatyzowanie po przejęciu władzy przez grupę reprezentowaną przez Pana Paniczkę? Tak kłamać po prostu się nie godzi. O moniecki szpital i Podstawową Opiekę jestem spokojny. Obiekty SP ZOZ-u są sukcesywnie remontowane.

Szanowni Państwo, łącznie w kadencji 2006-2010 Samorządu Powiatowego zrealizowano inwestycje za kwotę 20,5 mln zł, z czego 12 mln pozyskano z zewnętrznych źródeł. Projektów tzw. „miękkich” zrealizowano na 7,2 mln, dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 6,5 mln zł. To wyniki nieosiągalne w poprzednich kadencjach powiatowych. To nasz wspólny sukces. Stratą dla samorządów jest nieobecność w tych wyborach wielu wartościowych radnych.

Proszę i apeluję o udział w wyborach jeśli nasza miejscowość, powiat, każda wieś, ma mieć szansę na rozwój, to nie może on być oparty o kłamstwa, niekompetencję czy działalność niezgodną z prawem.
Można wybrać ludzi uczciwych gwarantujących dobry rozwój wszystkich gmin i powiatu.

Drodzy wyborcy nie dajcie się oszukiwać. Niech przemawiają fakty, nie pomówienia.
W tych wyborach nie kandyduję.

Z poważaniem Starosta Moniecki - Zbigniew Męczkowski

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!