e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Pastorałki osób niepełnosprawnych


27 stycznia w Archidiecezyjnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku odbył się V Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Dokąd gwiazda prowadzi…”.

W przeglądzie zaprezentowało się szesnaście zespołów z: ŚDS w Białymstoku, ŚDS w Suwałkach, ŚDS w Łapach, WTZ „AC” w Białymstoku, ŚDS w Bielsku Podlaskim, POW w Lipniaku, WTZ w Starych Raciborzach, POW w Hajnówce, ŚDS w Augustowie, ŚDS w Sokółce, DPS w Białymstoku, WTZ przy SNB w Białymstoku, WTZ „Jard” w Białymstoku, WTZ w Czarnej Białostockiej, a także Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztat Terapii Zajęciowej z Moniek.

Każdy wykonawca zaprezentował do trzech utworów wokalnych lub wokalno-instrumentalnych tematycznie związanych z przeglądem. Mogły one być wykonane a capella, z własnym akompaniamentem lub półplaybackiem. Głównym celem spotkania była popularyzacja piękna kolęd i pastorałek, tworzenie klimatu do wspólnego kolędowania oraz propagowanie i doskonalenie sztuki wokalnej osób niepełnosprawnych.

Honorowy patrona objął Ks. Abp prof. Dr hab. Edward Ozorkowski oraz Prezydent Miasta Białegostoku dr hab. Tadeusz Truskolaski.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!