Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Koncert sześciolatki


W dniu 26 stycznia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbył się „koncert” skrzypcowy sześcioletniej Kasi Chodak – uczennicy I klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie (Filia w Goniądzu).

Kasia przybyła do biblioteki wraz ze swoją nauczycielką p. Elżbietą Rembelińską i wspólnie z nią zaprezentowała najmłodszym czytelnikom oraz ich rodzicom kilka utworów w wersji instrumentalnej.

Występ Kasi i jej nauczycielki został nagrodzony gromkimi brawami i kwiatami. Pani Elżbieta Rembelińska poinformowała dzieci oraz ich rodziców o działalności szkoły muzycznej w Goniądzu, zwróciła też uwagę na korzyści jakie daje dziecku nauka gry na instrumentach muzycznych. Poza tym Kasia pozwoliła każdemu chętnemu dziecku potrzymać skrzypce. Opowiedziała też o ich budowie. Zademonstrowała między innymi prożek, główkę, otwór rezonansowy, pudło rezonansowe, strunnik.

Inspiratorem i organizatorem koncertu była Barbara Kuprel - Kierownik Biblioteki Publicznej Dzieci i Młodzieży w Mońkach.


<<< wstecz