e-Monki.pl    

Archiwalne artykuły o Mońkach:

katalog firm powiatu monieckiego

Koncert sześciolatki


W dniu 26 stycznia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbył się „koncert” skrzypcowy sześcioletniej Kasi Chodak – uczennicy I klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie (Filia w Goniądzu).

Kasia przybyła do biblioteki wraz ze swoją nauczycielką p. Elżbietą Rembelińską i wspólnie z nią zaprezentowała najmłodszym czytelnikom oraz ich rodzicom kilka utworów w wersji instrumentalnej.

Występ Kasi i jej nauczycielki został nagrodzony gromkimi brawami i kwiatami. Pani Elżbieta Rembelińska poinformowała dzieci oraz ich rodziców o działalności szkoły muzycznej w Goniądzu, zwróciła też uwagę na korzyści jakie daje dziecku nauka gry na instrumentach muzycznych. Poza tym Kasia pozwoliła każdemu chętnemu dziecku potrzymać skrzypce. Opowiedziała też o ich budowie. Zademonstrowała między innymi prożek, główkę, otwór rezonansowy, pudło rezonansowe, strunnik.

Inspiratorem i organizatorem koncertu była Barbara Kuprel - Kierownik Biblioteki Publicznej Dzieci i Młodzieży w Mońkach.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2023 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć i filmów publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!