Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Dzień babci i dziadka


W Monieckim Ośrodku Kultury uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Emeryci, renciści i zaproszeni goście spotkali się by spędzić ze sobą kilka miłych godzin. Na imprezę przybyli dziadkowie i babcie z Moniek i okolic.

Wszystkich zebranych powitał Józef Popowski - prezes Związku Emerytów i Rencistów, który jak sam przyznał do związku należy już 700 członków. Babcie i dziadkowe ciepłe słowa usłyszeli od Burmistrza Moniek, Starosty Monieckiego i Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej.

Uroczystość rozpoczęła się od występów grupy tanecznej „Podlasiaczki” prowadzonych przez Celinę Wierzbicką. Kolejną niespodzianką było wręczenie każdej babci prezentu w postaci róży. Nowością był wybór super dziadka i babci – chodziło o to, kto ma najwięcej dzieci, wnuków i prawnuków. Miano najlepszych dziadków przypadło Stanisławowi i Jadwidze Kuczyńskim, którzy posiadają trzynaście wnucząt i osiem prawnuków. I to oni otrzymali zaszczyt jako pierwsi pokroić specjalnie na tę okazję przyniesiony tort.

Nie zabrakło występów zespołów „Pogodna jesień”, „Wrzosy”, a także monieckiej kapeli. Zabawa trawała do późnych godzin nocnych, a obchodzącym swoje święto przygrywał zespół Post Scriptum z Moniek.

<<< wstecz