e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Profesjonaliści amatorzy


W Monieckim Ośrodku Kultury już po raz kolejny odbyło się podsumowanie przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej. W tym roku jury oceniało około 140 prac dwunastu autorów.

Jury w składzie: Krystyna Kunicka – Kierownik Działu Sztuki Plastycznej, Lila Wyszkowska – plastyk WOAK w Białymstoku, Dariusz Gwiazda – Dyrektor MOK, Krystyna Barbara Lewkowska - instruktor ds. plastyki MOK oceniła całoroczny dorobek twórców amatorów z powiatu monieckiego.

W kategorii twórczości samorodnej w dziedzinie malarstwa i rysunku pierwszą nagrodę otrzymały: Karolina Zalewska z Moniek za pastele; Andrzej Zdunko z Goniądza za pejzaże; Artur Obrycki z Moniek za rysunki. Natomiast nagrodę drugą otrzymali: Joanna Hinz i Wiesław Bujno oboje z Moniek.

W dziedzinie rzeźby nagrody otrzymali: Henryk Kulikowski z Moniek za rzeźbę pełną oraz Bogdan Tuszyński ze wsi Dziękonie za ptaki.

W kategorii absolwentów średnich szkół plastycznych w dziedzinie malarstwa nagrodę otrzymała Dorota Małgorzata Czerepko z Knyszyna Zamek.

Wystawę Powiatowego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej będzie można obejrzeć do połowy grudnia, zapraszamy.


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!