e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dni Moniek - dzień 1


Sobota 18 lipca była pierwszym dniem największej imprezy rozrywkowej w roku i zapowiadał się jako "moniecki wieczór kabaretowy i hip-hopowy”, który poprowadził, tak jak w ubiegłym roku Krzysztof Szubzda.

Następnie na scenie monieckiego amfiteatru zobaczyliśmy i usłyszeliśmy trzy kabarety:

  • Klakier – powstał w 2005 roku, zdobył m.in. 1 nagrodę jury, nagrodę publiczności na Siedleckiej Nocy Kabaretowej, 1 nagrodę na Przeglądzie Regionalnym FAMA we Wrocławiu, 1 nagrodę jury i nagrodę publiczności na Starobielskich Spotkaniach Kabaretowych. Jest także finalistą Międzynarodowego Festiwalu Kabaretowego Wrocek 2007. Kabaret występował dotychczas ponad 100 razy na terenie całej Polski.

  • Snobów – lidzbarski kabaret w składzie: Radek Bielecki, Bartek Zdanowicz, Piotr Bierżyński i Robert Sperski zdobył nagrodę główną "Złotą Szpilkę", czyli Grand Prix XXVII Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.

  • Nowaki – na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie, a wiadomo, że nie zawsze warunki są typowo kabaretowe (zamknięta, kameralna sala i tłum wielbicieli kabaretu) brak tych czynników absolutnie nie przeszkadza kabaretowi Nowaki, żeby zarazić dobrą zabawą najbardziej ponurego widza.


Duże brawa otrzymał moniecki, rapowy zespół "Ci Którzy Są", który tak jak w ubiegłym roku występował na scenie monieckiego amfiteatru. Jako „gwiazda wieczoru” wystąpił JORRGUS - to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Jerzy Szuj. Do głównych nagród formacja JORRGUSA może zaliczyć statuetki uzyskane na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie: Nagrodę dla Najlepszego Debiutu 2002 i Talent Roku 2004. Również w roku 2004 grupa zdobyła wyróżnienie w plebiscycie Najpopularniejsi lata zorganizowanego przez ogólnopolski tygodnik Program TV.

Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek
Dni Moniek

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monkipl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monkipl wymaga zgody redakcji portalu!